Site Loader

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” – czyli nowoczesna i ciekawa nauka języka polskiego

Informacje ogólne o podręczniku

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” to wydany przez Wydawnictwo Nowa Era podręcznik do nauki języka polskiego, przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Treść książki została opracowana przez następujące autorki: Joannę Ginter, Annę Równy, Annę Cisowską, Joannę Kościerzyńską, Małgorzatę Matecką oraz Aleksandrę Wróblewską. Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową. Publikacja w ciekawy i interesujący sposób przedstawia uczniom epokę Młodej Polski.

Zalety podręcznika

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe” to podręcznik, który cechuje się przede wszystkim:

  • uporządkowaną strukturą, dzięki której treść podręcznika jest przystępna dla uczniów,
  • bogatą i czytelną ikonografią, która pozwoli młodzieży na poznanie oraz zrozumienie kontekstu kulturowego omawianej epoki,
  • posiadaniem interesujących i ciekawych komentarzy do lektur,
  • oraz szczegółowymi opracowaniami tekstów, które ułatwią uczniom ich zrozumienie.

Wydawnictwo Nowa Era – czyli największe wydawnictwo edukacyjne w Polsce

W 1992 roku Mariusz Koper założył w Krakowie Wydawnictwo Nowa Era, które obecnie jest liderem sprzedaży podręczników szkolnych w Polsce. Nowa Era jest ceniona zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli głównie ze względy na to, iż publikacje wydawnictwa cechują się: innowacyjnym, nowoczesnym oraz holistycznym podejściem do nauki dzieci i młodzieży. Rzeczą o, której warto wspomnieć jest fakt, iż Nowa Era od 2005 roku wydaje znany i lubiany magazyn dla dzieci “Świerszczyk”.

 

 

Post Author: Adam